"Birinchi va ikkinchi renessans daholari davri" mavzusida zakovat intellektual o'yini tashkil etildi.
Joriy yilning 23-yanvar kuni Paxtakor tumani axborot-kutubxona markazi va MMTB tassarufidagi maktablar hamkorligida "Birinchi va ikkinchi renessans daholari davri" mavzusida zakovat intellektual o'yini tashkil etildi. Zakovatda o'quvchilarga Birinchi Renessans davri namoyandalari — Muhammad al-Xorazmiy, Abu Nasr Forobiy, Ahmad Farg‘oniy, Abu Rayhon Beruniy, Abu Ali ibn Sino, shuningdek, Ikkinchi Renessans davri vakillari — Mirzo Ulug‘bek, Alisher Navoiy, Zahiriddin Muhammad Bobur, Kamoliddin Behzod kabi buyuk allomalar hayoti va ilmiy-ma’naviy merosiga oid savollar berildi. Zakovatda 3 ta jamoa ishtirok etdi. Zakovat 2 bosqichda o’tkazildi. Ishtirokchilar faol ishtirok etib, yuqori bilim va zukkolikni namoyon qildilar. Natijalar bo’yicha 1-o’rinni ”Spartak” jamoasi g’olib deb topildi. Zakovatda 10 nafar ishtirokchi qatnashdi.